O nás

Náš tým je složen výhradně z profesionálních hudebníků a tanečnic. Všichni se už řadu let věnují i výuce a přípravě programů pro firemní akce a teambuildingy.

Mgr. Jan Vorlíček

webovky portret Honza-vyrezOd roku 2004 se věnuje bubnování pro firmy. V této činnosti zúročil své pedagogické vzdělání a zálibu pro rytmus a rytmy západní Afriky zvlášť. Během své praxe vytvořil několik specielních programů, které jsou zaměřeny na paralely mezi hrou na hudební nástroje a fungováním ve firmě nebo společnosti. Spolupracuje i s několika teambuildingovými a školicími agenturami.

Kromě bubnování v rámci teambuildingových aktivit působí i v několika hudebních a tanečně-hudebních projektech. Vede také pravidelné kurzy hry na africký buben djembe.

 

 

 

Mgr. David Oplatek

David OplatekJiž 10 let se aktivně věnuje vedení bubnování pro firmy. Za tu dobu absolvoval nespočetně kurzů pro skupiny od 10 až po 150 lidí. Byly to jak kratší akce typu warm-up (např. před začátkem či v průběhu kongresu) tak několikahodinové intenzivní semináře. Při vedení bubnování používá vlastní postupy, při jejichž tvorbě vychází jak ze své dlouholeté pedagogické praxe, tak z pobytů přímo v kolébce bubnování – západní Africe.

Naším hlavním cílem při skupinovém bubnování je, aby každý z účastníků měl možnost zažít fantastický pocit sounáležitosti, které společný rytmus přináší. Zároveň jsme také podnikli několik cest po africkém kontinetu a při nich jsme zažili spoustu zajímavých a často i překvapivých situací. Na přání klienta tedy může udělat i přednášku o bubnování a životě v západní Africe doprovázenou fotkami.

 

Akasha Merkelová

Akasha MarkelováAfrotancem se zabývá více jak 10 let. Africkému tanci se naučila při opakovaných cestách do západní Afriky a dále během workshopů západních a afrických lektorů probíhajících v ČR a v dalších státech. Vede pravidelnou výuku v Praze a workshopy po celé ČR.
Dále vede výuku afrického tance a práce s tělem v rámci firemních akcí, kdy je africký tanec a pohyb jako takový využit jako prostředek pro propojení kolektivu. Rytmus má v těle každý z nás a stačí ho pouze objevit. Tanec na firemních akcích je nenáročná a zábavná aktivita, která však vyžaduje překročení určitých hranic. Lektorka vede skupinu k jednoduchým pohybům, které zvládne každý, ať už za zvuku bubnů nebo bez nich. „Tanečníci“ odhodí ze sebe pohybem stres a ostych a tak se otevřou brány ke snadnější a otevřenější komunikaci v teamu. „Pohyb nás učí mluvit“.

Mgr. Tereza Pospěchová

Tereza ProspěchováTancem a hudbou západní Afriky se zabývá přes 10 let. Mezi její učitele patří čeští, evropští i rodilí lektoři. Podnikla několik studijních cest přímo do západní Afriky. Má bohaté zkušenosti s vedením pravidelných i jednorázových kurzů afrického tance.

Pracuje jako psycholožka. Při práci s lidmi se zaměřuje na postupné a nenucené sjednocení skupiny formou různých pohybově-rytmických cvičení a experimentů, společné sladění v pohybu i hudbě.

Prioritou je posílení osobní role každého jednotlivce a zároveň zvýšení vnímání skupiny jako celku. Skrze společnou práci beze slov se postupně, ale jasně otvírá cesta k rozvíjení vzájemné soudržnosti, tvořivosti a radosti. Tanec je výborným prostředkem ke sdílení lidství a často nás může obdarovat zážitkem „Já ve skupině, skupina ve mně“.